Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2. Grade 1. Unit Words - Cut & Paste Activity
08-09-2014, 10:41 AM
RE: 2. Grade 1. Unit Words - Cut & Paste Activity
bide şöyle bi önerim olacak. öğrenciler el yazısıyla başladıkları için el yazısı fontu kullanmanız daha uygun olacaktır sanki. ben kendim için uygularsam el yazısı fontu kullanmayı ve onu da noktalı bir şekilde yapmayı düşünüyorum. böylece hem alışkın oldukları yazı yapısını kullanacaklardır hem de noktaları birleştirirken kelimenin yazılışının da farkına varacaklardır.

Paylaşımcı ve yardımsever üyelere edelim. (Site yönetimi)

happiness is like a butterfly; the more you chase it, the more it will elude you, but if you turn your attention to other things, it will come and sit softly on your shoulder......

[Resim: 68593966.png]
Bul
Alıntı  
21-09-2014, 02:11 PM
deftere yalnızca bu çalışmayı yaptırsak yeterli olur mu sizce? açıkçası ben deftere yazı yazdırmak ve öğrencileri sıkmak istemiyorum. yalnızca bu şekilde bir sözlük hazırlatsak deftere yeterli midir?
Bul
Alıntı  
22-09-2014, 01:58 PM
(08-09-2014 10:41 AM)bhy demiş ki:  bide şöyle bi önerim olacak. öğrenciler el yazısıyla başladıkları için el yazısı fontu kullanmanız daha uygun olacaktır sanki. ben kendim için uygularsam el yazısı fontu kullanmayı ve onu da noktalı bir şekilde yapmayı düşünüyorum. böylece hem alışkın oldukları yazı yapısını kullanacaklardır hem de noktaları birleştirirken kelimenin yazılışının da farkına varacaklardır.

zaten bu çalışma el yazısı fontu ile hazırlandı hocam. bilgisayarınızda "hand writing mutlu" fontu yoksa, düz yazı olarak görüntüleniyordur.

sonraki çalışmalarımda da zaten "jatek" yazı fontunu kullandım. dediğiniz gibi noktaların üzerinden geçme etkinliği şeklinde hazırladım.
Bul
Alıntı  
22-09-2014, 02:00 PM
(21-09-2014 02:11 PM)srpls demiş ki:  deftere yalnızca bu çalışmayı yaptırsak yeterli olur mu sizce? açıkçası ben deftere yazı yazdırmak ve öğrencileri sıkmak istemiyorum. yalnızca bu şekilde bir sözlük hazırlatsak deftere yeterli midir?

ben geçen sene tamamen bu şekilde işledim dersimi.

ilk ders görsel sunu ile kelimelerin anlamlarını ve okunuşlarını öğrettim.

2. ders kesme/yapıştırma etkinliğini, ve hazırladığım diğer etkinlik kağıtlarını (eşleştirme/dinleme/bulmaca) yaptırdım.
Bul
Alıntı  
23-10-2014, 06:43 PM
tam aradığım şeyler Smile teşekkür ederim
Bul
Alıntı  
03-08-2016, 02:35 PM
emeğinize sağlık hocam
Bul
Alıntı  

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
Önerilen Facebook Grupları:

To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.