Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Help me please! :)
23-02-2014, 02:19 AM
Help me please! :)
Merhaba değerli hocalarım;
Bir ortaokulda müzik öğretmeniyim. Ancak 2013-2014 eğitim yılının başından bu yana 2 tane 7. ve 2 tane de 8. sınıfta ingilizce dersi veriyorum. Sene başından beri insanüstü çaba sarf ediyorum. Öğrencilerim derslerden çok memnun. Ancak merkezi sınavda gümlediler. Çünkü soru çözmek ve soruları doğru yorumlamak konusunda çok sorun yaşıyorlar. Sözün kısası her şeyi doğru yaptığımdan emin olmak istiyorum. Nasıl dil bilgisi anlatmalı, ne kadar anlatmalı ve hangi düzende anlatmalıyım? yararlandığım kaynaklar sınırlı ve hepsi çok kısa bilgiler veriyor. Bana yaptıklarımın sağlamasını yapmak ve kısa yollar göstermek konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
Bul
Alıntı  
23-03-2014, 10:07 PM
RE: Help me please! :)
Hocam daha çok kelime üzerine çalışın çocuklarla, bol bol kelime ezberlesinler. Reading parçaları okumak, yorumlamak faydalı olabilir. 2 yıldır soru tarzını tamamen değiştirdiler ve grammar çok fazla çıkmıyor. sınava bir ay gibi bir süre kaldığı için kelime çalışmanız, diyalog tamamlama soruları çözmeniz faydalı olabilir diye düşünüyorum. kolay gelsin...
Bul
Alıntı  

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
Önerilen Facebook Grupları:

To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.