Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2013 2014 Grade 5 İngilizce Bilgi ve Eğlence Yarışması
12-08-2014, 09:52 PM
Mesaj: #1
2013 2014 Grade 5 İngilizce Bilgi ve Eğlence Yarışması
2013 2014 yılında “Ortaokul English 5” kitabı tüm Türkiye’de okutuldu. Okulumuzda matematik öğretmenleri bilgi yarışması yapınca çok kıskandım. Bu kıskançlık tabii ki pozitif yöndeydi Smile ve diğer İngilizce öğretmenleriyle sadece 5. Sınıflar için “İngilizce Bilgi Yarışması” yapmaya karar verdik. Sorular tamamıyla kitaba göre hazırlanmıştır. Formatı tamamen bana aittir. Smile (Ç)Alıntı değildir. Bakarsınız bir gün TV yarışmalarına format açısından örnek olur. Smile
Her şeyden önce birinci seçmedik çünkü oraya gelen öğrencilerin hepsi bizler için birinciydi. Sorular da bizim eğlence kaynağımızdı. Kısaca yarışma bahane, eğlence şahaneydi. Smile
Linkteki dosyada cevaplı exe dosyası mevcuttur. Bilgisayarınızda Office 2010 varsa çok daha iyi izlersiniz yoksa Microsoft sitesinden powerpoint viewer indirip izleyiniz. Sorular da pdf olarak dosyanın içine ilave edilmiştir.

Nasıl bir yarışma/eğlence oldu?
Her sınıftan 4 öğrenci sınıf öğrencileri tarafından oylamayla seçildi.
Öğrencilere sınav soru tarzlarıyla ilgili bilgi toplantısı yapıldı ve yarışma soruları öncesi velilere de soru çeşitleri anlatıldı.
Yarışma öncesinde, her velinin adı ve soyadının yazılı olduğu kalın davetiye kâğıdına basılı davetiyeler bir hafta on gün öncesinden gönderildi. Özel oldukları hissettirmeye çalıştık.
Yarışma tam belirtilen saatte başlatıldı.
Sorular, her A4 kâğıdında iki soru gelecek şekilde basılıp ikiye ayrıldı, her soru ayrı ayrı zarflara kondu.
Her sınıfa, sorular, tek tek dağıtıldı.
Soruları cevaplamaları için her sınıfa farklı keçeli kalem verildi. (Olası bir itirazı engellemek için.)
Öğrencilerin birbirleri ile konuşmalarının diğer sınıf öğrenciler tarafından duyulmaması için, ekranda süre gösterilirken, her soru için farklı klasik müzik bölümü eklendi.
Her soru/cevap kâğıdı toplandıktan sonra, cevaplar ekranda yansıtıldı. Daha donra yeni sorular dağıtıldı. Yeni sorular cevaplanırken İngilizce öğretmeni arkadaşlar da, cevap kâğıtlarını kontrol ettiler. Cevap anahtarında olmayan ancak doğru olan cevaplara da puan verilmiştir.
Yarışma sonunda, katılımcı tüm öğrencilere Türkçe ve İngilizce kalın kâğıda basılı katılım sertifikası verildi.
Yarışma sonrası öğrencilerin mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi. Onların mutluluğu bir ay kadar süren tüm yorgunluğumuzu unutturdu.
İyi forumlar…
http://pc.cd/7zB
Bul
Alıntı  


Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
Önerilen Facebook Grupları:
To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.