[Listeler saatlik güncellenir.]
8.Sınıf (En Güncel Konular)
7.Sınıf (En Güncel Konular)
6.Sınıf (En Güncel Konular)
5.Sınıf (En Güncel Konular)
4.Sınıf (En Güncel Konular)
3.Sınıf (En Güncel Konular)
2.Sınıf (En güncel konular)
Güncel Yıllık Planlar
Güncel Paylaşım & Konu
Kapalı 

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Anket Sonuçları
30-09-2014, 07:30 PM
RE: Anket Sonuçları
(30-09-2014 04:20 PM)Misha demiş ki:  Şu forumda binlerce şey paylaştım ama hiçbir zaman teşekkür beklentisi içerisinde olmadım. Yapılan her iyilik için karşılık beklenmemeli.. Hele de hakkımı helal etmiyorum demek oldukça absürd çünkü internet gibi bir platformda bir şey paylaşıyorsanız göze almanız ya da gözden çıkarmanız gereken hususlar var.

Kesinlikle katılıyorum.
Kazara paylaşımı açtım,baktım,okudum fakat beğenmedim paylaşımı.Şimdi zorla sırf o cümle var diye teşekkür mü etmek zorundayım?
Paylaşımları okuyanları veya kullananları manevi baskı altına alıp teşekkür istemek!!!!!!
İster faydalı olsun veya olmasın, ister paylaşılan konuyu beğen veya beğenme vb. paylaşılan konuya teşekkür etmek zorunda bırakılmak!!!!
Şu var; eğer kendisi sıfırdan kendi emeğiyle hazırladığı bir konuyu paylaşır ve derse ki bu paylaşımımı alıntı olduğunu vb. belirtmeden başka yerde paylaşan olursa o zaman hakkımı helal etmem dese anlaşılır.Başka türlü izahı mümkün müdür bilmiyorum!

Paylaşımcı ve yardımsever üyelere edelim. (Site yönetimi)

“Onlar Allah'ın, kalplerindekini bildiği kimselerdir; onlara aldırma, kendilerine öğüt ver ve onlara, kendileri hakkında tesirli söz söyle.” Nisâ Süresi 63. Ayet

“…Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar, Allah, onlarda bulunan hâli değiştirmez…” Ra‘d Süresi 11. Ayet

Günün Sözü.

Günün Hadis-i Şerifi.

Günün Ayet-i Kerime'si.

Günün Esma-ül Hüsna'sı.
Bul

30-09-2014, 08:55 PM
Bir şeyi beğenmek zorunda değilsiniz. Ancak hazırlayan arkadaşın zaman ayırmasına (ki bazı çalışmalar günler alıyor siz de bunu bir kaç saniye içinde indiriyorsunuz), emek harcamasına kuru bir teşekkürü çok görüyorsanız ve siz de öğretmenseniz İngilizcede kullanılan en sık kelimelerin başında gelen teşekkürü biliyor olmanız gerekiyor.
O kadar emek ve zamana teşekkürü çok görüyorsanız, o teşekkür sizde kalsın. Hatta ben size bu davranışınız yüzünden teşekkür de ederim. Biriktirin belki daha sonra lazım olur.

Ayrıca paylaşım yapanların sizin teşekkürünüze de hiç ihtiyacı yok. Sadece beni ve benim gibi düşünenleri üzen tek şey kaybolmakta olan etik kurallar.

Son not: Okuduğunuz için teşekkürler...
Bul

30-09-2014, 09:03 PM
(30-09-2014 08:55 PM)hitafsay demiş ki:  Bir şeyi beğenmek zorunda değilsiniz. Ancak hazırlayan arkadaşın zaman ayırmasına (ki bazı çalışmalar günler alıyor siz de bunu bir kaç saniye içinde indiriyorsunuz), emek harcamasına kuru bir teşekkürü çok görüyorsanız ve siz de öğretmenseniz İngilizcede kullanılan en sık kelimelerin başında gelen teşekkürü biliyor olmanız gerekiyor.
O kadar emek ve zamana teşekkürü çok görüyorsanız, o teşekkür sizde kalsın. Hatta ben size bu davranışınız yüzünden teşekkür de ederim. Biriktirin belki daha sonra lazım olur.

Ayrıca paylaşım yapanların sizin teşekkürünüze de hiç ihtiyacı yok. Sadece beni ve benim gibi düşünenleri üzen tek şey kaybolmakta olan etik kurallar.

Ben kullandığım dökümanlar için Allah razı olsun uğraşmış hazırlamış diyorum mesela.. Ama altına teşekkür etmedim diye hak helal edilmiyorsa varsın haram olsun. Umrumda mı? Hayır. Size de teşekkürler.

[Resim: PkPgp3.png]
Bul

30-09-2014, 09:20 PM
(30-09-2014 08:55 PM)hitafsay demiş ki:  Bir şeyi beğenmek zorunda değilsiniz. Ancak hazırlayan arkadaşın zaman ayırmasına (ki bazı çalışmalar günler alıyor siz de bunu bir kaç saniye içinde indiriyorsunuz), emek harcamasına kuru bir teşekkürü çok görüyorsanız ve siz de öğretmenseniz İngilizcede kullanılan en sık kelimelerin başında gelen teşekkürü biliyor olmanız gerekiyor.

Öğretmen değilim.Konu teşekkürü çok görmek veya görmemek değil; insanların manevi duygularını kullanarak teşekkür etmek zorunda bırakmak.Bir kişi; yaptığım paylaşım için içinden Allah razı olsun dese yeter benim için.Sonuçta benim için önemli olan bir işi Allah için yapmak.Kalplerde olanı yanlızca Allah bilir. Wink2

Not: Paylaşımcı ve yardımsever üyelere teşekkür edelim! Teşekkür düğmesini kullanabilirsiniz.
(Site Yönetimi)

Mesajı her konuda ve mesajın altında çıkıyor zaten. Smile Wink

“Onlar Allah'ın, kalplerindekini bildiği kimselerdir; onlara aldırma, kendilerine öğüt ver ve onlara, kendileri hakkında tesirli söz söyle.” Nisâ Süresi 63. Ayet

“…Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar, Allah, onlarda bulunan hâli değiştirmez…” Ra‘d Süresi 11. Ayet

Günün Sözü.

Günün Hadis-i Şerifi.

Günün Ayet-i Kerime'si.

Günün Esma-ül Hüsna'sı.
Bul

30-09-2014, 09:41 PM
Herkes insanlara hakkını helal edip etmemekte hürdür. Hocamızın tepkisi de yaptığı binlerce paylaşımı kullanıp da ardına dahi bakmadan terk eden ve teşekkür etmeyen zevata karşı söylenmiş bir sözdür. Ve haklıdır da...
Yıllardır bu forumun kanını emip de en ufak bir paylaşım dahi yapmayan, faydalanan ama teşekkür dahi etmeyen insanlara (varsa hakkım) ben de helal etmiyorum. Şahsen bu siteyi imkanları doğrultusunda yayında tutmaya çalışan bir zat olarak söylüyorum bunları... Bu da benim en tabi hakkımdır.
Her şeyin bir bedeli varsa, paylaşımların bedeli de teşekkürdür. İstifade ediliyorsa teşekkür edilmelidir.
Polemik yapmanın lüzumu yok.
Konu kilitlenmiştir. (Not: Henüz cevap hakkı bulunanlar hariç)
Bul

Kapalı 

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
8. Sınıf İngilizce Öğretmenleri Facebook Grubuna katıldınız mı?

To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.