[Listeler saatlik güncellenir.]
8.Sınıf (En Güncel Konular)
7.Sınıf (En Güncel Konular)
6.Sınıf (En Güncel Konular)
5.Sınıf (En Güncel Konular)
4.Sınıf (En Güncel Konular)
3.Sınıf (En Güncel Konular)
2.Sınıf (En güncel konular)
Güncel Yıllık Planlar
Güncel Paylaşım & Konu

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kalabalık Sınıflı Okullarda Klasik Yazılı Sorunu
02-11-2015, 12:32 PM
Kalabalık Sınıflı Okullarda Klasik Yazılı Sorunu
Arkadaşlar bulunduğunuz okul kalabalık sınıflardan oluşuyorsa ve çok fazla sınıfınız varsa yaklaşık beş yüz öğrenciniz oluyor ve bu durumda klasik tarzda sınav yapmak ve onları okumak büyük sorun oluyor. Bu tür durumlarda ister istemez teste yöneliyorsunuz. Ancak şu var ki nette paylaşılan ilk ve ikinci yazılıların tamamı klasik oluyor. Bu konuda kalabalık sınıflı okullar da düşünülerek sitemizde ilk ve ikinci yazılılar için klasik sınavların yanında test şeklinde hazırlanmış sınavlara da yer verilmeli diyorum. Elinde ilk sınavların test şeklinde hazırlanmış örnekleri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Bul
Alıntı  
02-11-2015, 02:24 PM
RE: Kalabalık Sınıflı Okullarda Klasik Yazılı Sorunu
Yazılı sınavlarımda soruların büyük bölümü test şeklinde oluyor.
Özellikle 8. sınıf yazılılarında yazılıların büyük bölümünün TEOG'a uygun olması gerektiğini düşünüyorum.
Her öğretmenin kendine has bu tarzı var, bu nedenle bence her öğretmen kendi ürününü ortaya koymalı.
Yazılısını paylaşan meslektaşlarımı takdir ediyorum ama bu soruları büyük bölümünü kesinlikle kullanmıyorum, zira bugünün öğrencileri teknoloji iyi kullanan bireyler. Her sınav önce her ders için forumları gezen öğrencilerim var. Türçe öğretmeni bir meslektaşımın yazılısının tamamını netten indirip "Yahu hocam valla hiçbirini de değiştirmemiş, yerini bile oynamamış" diyen öğrenciye denk deldiğim bile oldu.
Naçizane önerim siz kendiniz bir test hazırlayın ve burada paylaşın ve sizin gibi düşünenlere bir yardımınız dokunsun.
Bul
Alıntı  
28-02-2016, 10:30 PM
RE: Kalabalık Sınıflı Okullarda Klasik Yazılı Sorunu
Tesekkurlerr
Bul
Alıntı  

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
8. Sınıf İngilizce Öğretmenleri Facebook Grubuna katıldınız mı?

To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.