Sipariş: | n11.com - hepsiburada.com -
Toplu sipariş: Canbaykitap - 506 863 65 00

Sipariş: | n11.com - hepsiburada.com -
Toplu: Canbaykitap - 506 863 65 00

[Listeler saatlik güncellenir.]
8.Sınıf (En Güncel Konular)
7.Sınıf (En Güncel Konular)
6.Sınıf (En Güncel Konular)
5.Sınıf (En Güncel Konular)
4.Sınıf (En Güncel Konular)
3.Sınıf (En Güncel Konular)
2.Sınıf (En güncel konular)
Güncel Yıllık Planlar
Güncel Paylaşım & Konu

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

sınav sorularımı yorumlayabilir misiniz?
29-12-2016, 10:16 AM
sınav sorularımı yorumlayabilir misiniz?
Merhaba
Bu sınav sene başında yaptığım sınav ve öğrenciler çok düşük aldı. Çok fazla 1 alan vardı. 90 civarı öğrenciden 5 alan öğrenci sayısı 5i geçmez.

Sınav sorusu hazırlarken bir sürü örnek indiriyorum bakıyorum hepsi çok basit ve uygulamaya dönük pek aktivite yok.
Den de örneklerden de faydalanarak soruları kendilerinin cevapladığı, gerçekten anlayıp anlamadığını fark edebileceğim sorular hazırlamaya çalışıyorum.
Sizden bu sınavı yorumlamanızı istiyorum. Nesi yanlış nesi doğru fark edip kendimi geliştireyim.
Teşekkür ederim.

Eklenti Dosyaları
.docx  7-1-1B.docx (Boyut: 91.08 KB / İndirilme: 10)

Paylaşımcı ve yardımsever üyelere edelim. (Site yönetimi)

happiness is like a butterfly; the more you chase it, the more it will elude you, but if you turn your attention to other things, it will come and sit softly on your shoulder......

[Resim: 68593966.png]
Bul
Alıntı  
29-12-2016, 12:13 PM
RE: sınav sorularımı yorumlayabilir misiniz?
Sayın Hocam,
Ekrandan baktığım kadarıyla birkaç yazım hatası var. Çocukların istekleri olmayınca zayıf almaları gayet normal. Hepsi test ister, atmak için. Atarlar, tuttursalar bile nedenine bakmazlar ben yaptım derler.
Yazım hatalarınıza gelince:
comperative, comparative ve cümle sonuna nokta olmalı.
"family.She" ve "science.They" noktadan sonra boşluk olmalı.
laboratuary, laboratory olmalı. Birden fazla var okuma parçasında 2 sorularda 1.
Okuma parçasında 3. soruda studied, study olmalı.
4. Bölümde person.He's noktadan sonra boşluk olmalı. Ayrıca kutu içinde verilen sıfatların hepsi küçük harfle başlamalı. Aynı bölümün 6. sorusuda "herself"den sonra fazla boşluk kalmış.
5. bölüm easygoing, easy-going ya da ayrı ayrı yazmakta fayda var.
7. Bölüm 4. soruda "albüm", album olmalı.
8. Bölümde sadece object pronouns olsa daha iyi.
Tüm yönergelerde rakam ve parantezden sonra bir boşluk bırakmak daha mantıklı olacaktır.

Sonuç olarak gayet güzel bir sınav olmuş. Kafanıza takmayın. İsterseniz deneyin soruları verin evde çözsünler aynısını sorun yine zayıf alanlar çıkacaktır.
Bul
Alıntı  
29-12-2016, 09:42 PM
Bhy hocam maalesef öğrenciler klasik sınavlarda pek başarı gösteremiyor. Bir kaç bölümde gramer ağırlıkkı sormuşsunuz. Gramer bölümleri öğrencileri zorlayabilir. Kelimelerin doğrudan 2.halini ve Türkçesini sormak da zorlayıcı olmuş. Kelimeleri bağlam içerisinde boşluklara yerleştirmek daha iyi olurdu. Ayrıca öğrencilerin ufak tefek hatalarından puan kırmamayı denerseniz, yüksek not almaları mümkün olur. Öğrencinin motivasyonunu sağlamak için yüksek not almalarını sağlayacak sınavlar hazırlamak gerektiğini düşünüyorum. Sürekli düşük not alan öğrencilerin çoğu bir süre sonra pes edip çalışmayı bırakıyor. Deneyimlerime göre iyi not alan öğrenci kendine güveniyor ve derse daha çok katılım gösteriyor.
Bul
Alıntı  
29-12-2016, 10:21 PM
TEOG soruları gülünç derecede basitken Türkiye ortalaması kaç? Her sene 55 civarında. Eğer yazılı ortalaması 45-50 civarda ise kafanıza takmayın. Hele hele 4-5 kişi 90 civarı almışsa çabalarınızı o öğrencilere odaklayın. Herkesi kurtarmaya açlışırsanız kendinizi yıpratırsınız.
Bul
Alıntı  

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
8. Sınıf İngilizce Öğretmenleri Facebook Grubuna katıldınız mı?

To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.