[Listeler saatlik güncellenir.]
8.Sınıf (En Güncel Konular)
7.Sınıf (En Güncel Konular)
6.Sınıf (En Güncel Konular)
5.Sınıf (En Güncel Konular)
4.Sınıf (En Güncel Konular)
3.Sınıf (En Güncel Konular)
2.Sınıf (En güncel konular)
Güncel Yıllık Planlar
Güncel Paylaşım & Konu

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yardımcı çeviri örnekleri ..
11-11-2008, 04:37 PM
Yardımcı çeviri örnekleri ..
Cevrilmesi istenen konularla ilgili olarak (Ozellikle ders amacli belli ve onemli konular) forumumuzda mevcut ceviri orneklerinin bazilarini tek dosya halinde birlestirdim.. Arama yaptiniz bulamadiniz, veya arama yapamadiniz, dosyadaki ornekleri kullanarak / kendimize uyarlama seklinde degerlendirebiliriz..

Bu dosyanin icerigindeki ornekler: forumumuzun degerli yonetici, ogretmen ve uyelerince buyuk bir emek sonucu olusturulmustur,

Bu orneklerin; bizlere basit ve orta seviyedeki Turkce - Ingilizce cevirileri kendimiz yapabilmemiz konusunda bilgi ve temel teskil edecegini degerlendiriyorum.

Ayrica, zaman kaybini onleyebilecegimizi ve kendimiz yapmaya calisirsak ceviri pratigimizi de gelistirebilecegimizi dusunuyorum.

Nasil Kullanabiliriz ?
- Diyelim ki, "Aile Tanitimi" konusunda kisa bir Turkce - Ingilizce duz bir yaziya ihtiyac var..
Dosyadaki mevcut orneklere goz atabilir, uzerinde kendimize gore bazi uyarlamalar yaparak ve ogrenerek tamamlayabiliriz..
- "Cevre Sagligi" konusunda kisa bir metin istendi, buradaki dosyalardan seviyemize en uygununu tercih edip yazabiliriz.. seklinde ornekleri cogaltabiliriz..

(**) Icinde 30 ' a yakin konuda coklu ornekler mevcut olup, ayrica yeni ve farkli konular ciktiginda bu dosyanin icerise ekleyip guncel tutmaya da devam edecegim.. Wink

DIPNOT : BU CALISMADA KULLANDIGIM KAYNAKLAR, TAMAMEN http://www.ingilizceforum.net UYELERINCE YAPILAN CALISMALARDAN OLUSMAKTADIR. Emegi gecenlere buradan tesekkur ediyorum...

Eklenti Dosyaları
.zip  Copy of Ornek Ceviriler (ingilizceforum).zip (Boyut: 187.78 KB / İndirilme: 1199)

Paylaşımcı ve yardımsever üyelere edelim. (Site yönetimi)

Ziyaretçi Defterim
Bul
Alıntı  
11-11-2008, 04:40 PM
RE: Yardimci ceviri ornekleri ..
Emeğine sağlık Director.. Wink Eminim bir çok üyemizin işine yarayacaktır..

[Resim: moonlightcopy.png]

Bul
Alıntı  
11-11-2008, 04:40 PM
RE: Yardimci ceviri ornekleri ..
çok güzel bir düşünce ben indiriyorum teşekkürler...
Bul
Alıntı  
11-11-2008, 04:45 PM
RE: Yardımcı çeviri örnekleri ..
Emeğinize sağlık, teşekkürler...

[Resim: unled2dr.jpg][Resim: unled4ji.jpg][Resim: unled5xb.jpg]
Bul
Alıntı  
11-11-2008, 08:04 PM
SiMoN demiş ki:Emeğine sağlık Director.. Wink Eminim bir çok üyemizin işine yarayacaktır..

Siz de sağolun Saim hocam, umarım faydası olur...

mustafa7 demiş ki:çok güzel bir düşünce ben indiriyorum teşekkürler...

Teşekkürler arkadaşım, biraz ilgi çevirimizde fark yaratacaktır... Wink

Lila demiş ki:Emeğinize sağlık, teşekkürler...

Teşekkürler Mine öğretmenim.. Amacımız en kısa sürede sonuç almak, beklentimiz ise öğrencilerimizin istifade edebilmesi.. Smile

Ziyaretçi Defterim
Bul
Alıntı  
12-11-2008, 03:22 PM
thanks alot[/color]
Bul
Alıntı  

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
8. Sınıf İngilizce Öğretmenleri Facebook Grubuna katıldınız mı?

To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.